Gry symulacyjne w procesie badawczym
10 czerwca 2019 , 11:00 - 13:30
- To wydarzenie minęło.
Serdecznie zapraszamy na seminarium pn.: Wykorzystanie gier symulacyjnych w procesie badawczym. Prelegentami będą:
- dr hab. Grzegorz Bełz, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Kierownik Katedry Projektowania Systemów Zarządzania.
Jego zainteresowania badawcze dotyczą kształtowania strategii oraz nowych modeli biznesu związanych z cyfrową transformacją przedsiębiorstw, rozwoju i doskonalenia przedsiębiorstw oraz zarządzania zmianami. Pracę akademicką łączy z doradztwem w zakresie doskonalenia organizacji i systemów zarządzania, a także strategii i cyfrowej transformacji zarówno polskich jak i zagranicznych firm. - dr Łukasz Wawrzynek, adiunkt w Katedrze Projektowania Systemów Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jego zainteresowania badawcze dotyczą kształtowania strategii oraz nowych modeli biznesu związanych z cyfrową transformacją przedsiębiorstw.
Wykorzystanie gry symulacyjnej w procesie badawczym opiera się na metodyce badania eksperymentalnego. Eksperyment jest podstawową metodą badania w nauce. Jego kluczowe cechy to kontrola zmiennych, dokładny pomiar oraz ustanawianie związków przyczynowo-skutkowych. Cechy te są naturalne dla eksperymentów opartych na symulacyjnych grach biznesowych.
W kontrolowanej przez komputer grze symulacyjnej kontekst i zmienne niezależne są w pełni kontrolowalne na etapie projektowania scenariusza gry symulacyjnej oraz jej wielokrotnej realizacji nawet przez różne zespoły w różnych miejscach. Pozwala to znacząco powiększyć grupę badaną oraz, w zamierzony sposób, uzyskać jej zróżnicowanie.
Seminarium odbywa się w ramach problemu węzłowego 1.1: Złożoność zarządzania organizacjami w warunkach czwartej rewolucji przemysłowej.
Seminarium organizowane w ramach projektu „Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej” finansowanego z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą “Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019-2022.