26 stycznia w ramach projektu REV 4.0 zorganizowane zostało specjalne seminarium poświęcone problematyce tworzenia projektów badawczych w międzynarodowych konsorcjach. Poprowadziła je Anna Armuła, Kierownik Regionalnego Punktu Kontaktowego ds. programów Ramowych, który działa w Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.
Prelegentka skupiła się m.in. na problematyce aplikowania do programów ramowych, które cieszą się dużym uznaniem na arenie międzynarodowej, ale w efekcie ich uzyskanie jest bardzo trudne i wymaga zaangażowania doświadczonych partnerów. Podczas spotkania zostały omówione kolejne etapy przygotowywania wniosków – od poszukiwania odpowiednich konkursów, przez zapoznawanie się z ich dokumentacją, przeglądanie ogłoszeń partnerów, określenie docelowej roli w projekcie poszczególnych członków konsorcjum, po opracowywanie finalnej wersji aplikacji.
Omówione zostały także internetowe repozytoria pozwalające na czerpanie inspiracji z zakończonych projektów ramowych (Cordis) czy poszukiwanie partnerów (portal KE i inne). Udostępnione zostały także linki do cyklu seminariów poświęconych nowemu programowi Horyzont Europa.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia zapisu tego seminarium:
Seminarium odbyło się w ramach problemu węzłowego 3.2 Mechanizmy zarządzania działaniami zbiorowymi.